WIOSENNE ZARYBIANIE

Pomimo  epidemii w  normalnym trybie prowadzona  jest ochrona wód przed kłusownictwem oraz wiosenna akcja zarybieniowa na użytkowanych przez Okręg obwodach rybackich, Z każdej akcji zarybieniowej sporządzone są protokoły,  W tym roku odbyło się wiele zarybień, w tym także na  "naszym terenie", i tak : 

W dniach 4-5 kwietnia zarybialiśmy Wisłę w Płocku  tarlakiem szczupaka ( ryby o wadze 0,5 -5 kg).

W sumie wpuściliśmy do rzeki , po wcześniejszym kontrolnym zważeniu,   2400 kg ryb.  Ryby zostały dostarczone z  Gospodarstwa Rybackiego z  Mrągowa  przez Okręg Mazowiecki PZW.

W akcji zarybiania uczestniczyli z naszego koła :  Kol. Andrzej Piegat, Wojtek Kozakiewicz, Karol Osakowski  i  Andrzej Szczęsny. 

Kolejne zarybianie odbyło się 15 kwietnia. Tym razem wpuściliśmy do Wisły 2 mln. sztuk wiosennego narybku szczupaka, z czego  800 tys. szt. powędrowało do zalewu w Liszynie, 800 tys. szt. wpuściliśmy do  zalewu  w Płocku- Radziwiu, 300 tys. szt.  do zalewu w Soczewce i  100 tys. szt. do Troszyna.

W zarybieniu brali udział z naszego koła : Kol. Andrzej Piegat, Wojtek Kozakiewicz, Adrian Chyliński, Tomek Paciorkowski i Andrzej Szczęsny.  Duży wkład w zarybianie wnieśli  kol. : Roman Maćlkiewicz i Piotr Muszyński z  koła  nr 115, którzy przetransportowali łodzią narybek do zalewu w Liszynie. W zarybianiu uczestniczył komendant SSR  kol. Marek Słupecki z koła nr 115.

Narybek szczupaka w ilości 1,8 mln sztuk został wpuszczony do Wisły także 28 kwietnia. Ryby zostały rozwiezione łodzią  oraz samochodem  w miejsca zarybiania. Oprócz w/w  osób w zarybianiu pomagali kol. Darek Molendowski i Darek Rubinkowski.

Z ramienia Okręgu Mazowieckiego w zarybianiu brał udział,  jak zawsze kol. Henryk Podkomorzy.