TOWARZYSKIE ZAWODY SPŁAWIKOWE - 14.06.2020 - j. Ciechomickie - relacja - wyniki

W  niedzielę 14 czerwca  odbyły się  na j. Ciechomickim, tak długo oczekiwane ( z powodu wirusa) Towarzyskie Zawody Spławikowe  Koła PZW  nr 114 "Mazowsze" . Spotkaliśmy sie  o godz. 7:00 przy dawnej stanicy wędkarskiej w Nowych Rumunkach. Przywitał  nas ciepły, słoneczny poranek z lekkim, przyjemnym południowo wschodnim wiaterkiem. Przybyło w sumie 39 zawodników - 3 Panie, 3 juniorów i 33 seniorów. Po krótkiej ceremonii otwarcia i komputerowym  losowaniiu stanowisk, o godz. 7.30 zawodnicy rozeszli się na stanowiska, aby o godz. 9.00  zacząć sportową rywalizację. Zawody zostały  rozegrane z podziałem na kategorie i sektory.  Kobiety i seniorzy wędkowali 4  godziny  a  juniorzy 3   godziny.  

Najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy łowiący blisko brzegu, na głebokości 1,5 -2 m.  stosujący 4-5 metrowe "baty" z lekkimi zestawami. Dominowała drobnica : ukleja, płoć, drobny krąp oraz okoń i wzdręga,  ale złowienie wymiarowej ryby z tych gatunków było trudne.  Wyniki zawodów poniżej.

Zgodnie z dobrą tradycją panującą w Naszym Kole  impreza odbyła się w atmosferze serdecznej, przyjaznej atmosferze.

Sędziowali : kol. : Michał Kołodzijski, Wojciech  Palmowski, Daria Kołodziejska, Mirka Goliszewska, Ania Żołnowska -  dziękujemy.

 

 

Należy nadmienić, że podczas trwania zawodów zostały stosowane zasady zawarte w  „Regulaminie  Zawodów Wędkarskich w Dyscyplinach Wędkarskich na czas stanu epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, obowiązującym w Okręgu Mazowieckim PZW. W biurze zawodów były udostępnione   środki do dezynfekcji i ręczniki jednorazowe. Organizator  zapewnienił  sanitariat  wyposażony  we wszystkie niezbędne środki
ochrony i dezynfekcji.  Uczestnicy  zawodów  posiadali  i nosili  maseczki  ochronne ( dzięki Kol. Markowi Suchenkowi i Mirce Goliszewskiej za zaopatrzenie w maseczki).

 

 

Zdjęcia z telefonu