RELACJA Z TOWARZYSKICH ZAWODÓW SPŁAWIKOWYCH – SKRWA 01.03.2020

Nie wygasły jeszcze emocje po poprzednich zawodach i znów przybyliśmy nad Skrwę aby kontynuować zmagania nad tą malowniczą i co ważne rybną rzeką.

Spotkaliśmy się 1 marca o 7.00 w Radotkach. Przywitała nas wspaniała pogoda. Było w miarę ciepło, dmuchał lekki wiaterek, ale pojawiające się promyki słońca przyjemnie nas ogrzewały. Dla wzmocnienia się przed sportowymi zmaganiami organizatorzy przygotowali gorącą kawę i herbatę oraz przekąskę (chleb pieczony przez Tomka Paciorkowskiego oraz wyśmienity smalec kol. Mirki).

Do rywalizacji przystąpiły 53 osoby, w tym 2 juniorów. Było o co walczyć, gdyż zawody zostały zaliczone do punktacji Grand Prix koła w 2020 r.

Jak zawsze zawody otworzył Prezes Naszego Koła – Stanisław Zonenberg oraz Kapitan Sportowy Koła (nowo wybrany Wiceprezes Koła ds. sportu i młodzieży) – Michał Kołodziejski. Po sprawnie przeprowadzonym losowaniu (oraz wyposażeniu zawodników w worki na śmieci) już o 8.30 rozpoczęła się 4 godzinna rywalizacja.

Nad rzeką było tłoczno. Przeciwległy do terenu zawodów brzeg rzeki był szczelnie wypełniony wędkarzami, lecz wszystko odbyło się w miarę zgodnie z zasadami fair play.

Rywalizacja odbyła się w III sektorach. Zawodnicy obierali różne taktyki, niektórzy łowili płocie, inni skoncentrowali się na średnich leszczach ( 300 - 500 pkt.), jeszcze inni na uklejach.

Efekty zmagań były zdumiewające, gdyż aż 6 zawodników osiągnęło wynik oscylujący w granicach 13 kg. Łącznie wszyscy sklasyfikowani zawodnicy złowili przeszło 385 kg. ryb, co daje rekordową średnią na 1 wędkarza – 7405 g. !!!, a wynik w granicach 10 kg. gwarantował miejsce dopiero w drugiej dziesiątce. Oczywiście wszystkie rybki wróciły zdrowe do wody.

Prym wiedli zawodnicy doświadczeni, dobrzy technicznie, potrafiący zastosować odpowiednią taktykę i optymalnie wykorzystać warunki panujące na łowisku.

Zwycięzca (kol. Paweł Stańczak) złowił prawie 13,5 kg uklei !, co szacunkowo daje liczbę ok. 500 szt. ryb !

Nad prawidłowością przeprowadzonych zawodów czuwali : Ania Żołnowska, Daria Kołodziejska oraz Michał Kołodziejski i Tomek Paciorkowski.

Wielkie dzięki także dla Tomka i kol. Mirki Goliszewskiej za gorące napoje podawane zawodnikom podczas zmagań.

Po sportowej walce wszyscy z przyjemnością posilili się ciepłym obiadem przyrządzonym na miejscu przez dbające o nasze apetyty Panie.

Monika, Mirka, Ania - Serdecznie dziękujemy ! Należy nadmienić, że firma : Studio FIigura Płock zaprosiła Panie na wyjątkowy zabieg z odrobiną przyjemności ...

W trakcie posiłku i długo po nim nie było końca gorącym rozmowom podsumowującym zawody i dyskusjom, nie tylko na tematy wędkarskie. Dało się odczuć, że spotkała się grupa pasjonatów i zarazem … przyjaciół, odnoszących się do siebie z wzajemną życzliwością i kulturą.

Sześciu najlepszych zawodników zostało nagrodzonych pucharami i nagrodami (sprzętem wędkarskim). Po dekoracji odbyło się wśród zawodników losowanie nagród dodatkowych – akcesoriów wędkarskich.

Słowa podziękowania należą się koledze Wiesławowi Szerowi za ufundowanie nagłośnienia dla potrzeb koła.

Zasadnicza część Imprezy zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem ok. godz. 14 .

Później nadszedł czas na pracę tj. spakowanie wyposażenia : złożenie ławek, stołów, namiotu, uprzątnięcie worków ze śmieciami itp. Szkoda, że tak mało osób zostaje po zawodach, aby pomóc organizatorom w uprzątnięciu bazy zawodów. Praktycznie za każdym razem pracują te same osoby. Proszę kolegów wędkarzy nad refleksję nad tą sprawą …

Foto- relację z zawodów przygotowali : Ania Żołnowska, Mirka Goliszewska, Tomek Paciorkowski.

Materiały opublikowała na naszej stronie : Ania Żołnowska.

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tej fajnej imprezy i do zobaczenia nad wodą !

 

 

Relacjonował : ASZ 03.03.2020.