RELACJA Z MIĘDZYKOŁOWYCH TOWARZYSKICH ZAWODÓW SPŁAWIKOWYCH – SKRWA 08.03.2020

Po zawodach 15 lutego i 1 marca nastąpiła III część  trylogii  tegorocznych wędkarskich zmagań nad rzeką Skrwą. Tym razem spotkaliśmy się  w niedzielę 8 marca w Radotkach na międzykołowych towarzyskich zawodach spławikowych. Na zawody przybyło  58 zawodników : 18 osób z zaprzyjaźnionego  warszawskiego koła nr 2 oraz 40  osób z naszego koła.

Jak zawsze zawodników przywitał bufet z ciepłą kawą,  herbatą  i zakąską.

Na początku miły gest : wszystkim  Paniom uczestniczącym w zawodach  złożyliśmy serdeczne życzenia  z okazji  ICH DNIA  (były kwiaty i słodycze).

Czterogodzinna rywalizacja zaczęła się o godz. 10.00.

58 zawodników rywalizowało w III sektorach przy pięknej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie.

Łowiono   płocie, leszcze, ukleje i  sporadycznie okonie,  choć na niektórych  stanowiskach  dominowały certy i bolenie, które należało natychmiast wypuścić, ze względu na okres ochronny.

Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Wszyscy zawodnicy złowili łącznie prawie 450 kg ryb, co daje rekordową średnią na 1 łowiącego 7760  g. ryb !!!. Najlepsze wyniki osiągnięto w sektorze C, ostatnim, położonym w dół rzeki.

Zwyciężył kol. Mirek Piasecki wynikiem 16750 g. uklei !!!.

Wyniki zawodów są zawarte w zakładce SPORT.

Po zważeniu wszystkie ryby wróciły w dobrej formie do wody. Pozostawiliśmy po sobie jak zawsze uprzątnięty brzeg.

Po zawodach dla wszystkich uczestników czekał przygotowany  przez organizatorów posiłek.  Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i pucharami ufundowanymi przez Koło nr 2 oraz nasze Koło nr 114.

Zgodnie ze zwyczajem zawody odbyły się w przyjacielskiej  atmosferze.

Sędzią głównym zawodów był kol. Michał Kołodziejski, sędzią pomocniczym kol. Wojciech Palmowski, sędzią sekretarzem – kol. Ania Żołnowska.

Wielkie dzięki dla organizatorów za kolejną wspaniałą imprezę. Słowa podziękowań należy skierować przede wszystkim do nieocenionych Pań : Mirki, Moniki, Ani za wspaniale przygotowany „bufet” i wszystkim Panom, którzy pomagali w rozstawieniu „bazy” zawodów.

 

Do zobaczenia nad wodą !!!

 

PS.

Wiadomość z ostatniej chwili : ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wszystkie zawody wędkarskie  są wstrzymane do odwołania.

 

Relacjonował: ASZ